RMI głowy

Bardzo proszę o pomoc. Od 2002 mam zdiagnozowane sm. Byłam leczona interferonem. Teraz zrobiono mi rezonans i znajomy lekarz powiedział, że to dziwny wynik. Z lekarzem, który mnie leczy, jestem umówiona na czerwiec i trochę się boję.
Dość liczne ogniska, częściowo zlewające się, o podwyższonym sygnale w czasie T2 zależnym i sekwencji FLAIR zlokalizowane są okołokomorowo oraz podkorowo w zakresie oby półkul mózgu. Drobne ogniska o takim samym charakterze zlokalizowane są w ciele modzelowatym oraz pojedyncze w bocznej części mostu po stronie prawej. Ognisko 5 mm zlokalizowane przykomorowo po stronie prawej, na styku czołowo-ciemieniowym ma podwyższony sygnał w sekwencji DWI. Część ognisk ma obniżony sygnał w czasie T1 zależnym, co przemawia za przewlekłością procesu. Część ognisk z brzeżną strefą miernie podwyższonego sygnału w czasie T1 zależnym. Po podaniu kontrastu i.v. nie stwierdzono patologicznego wzmocnienia. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Prawidłowe przestrzenie płynowe przymózgowe i struktury złącza czaszkowo-kręgosłupowe. Prawdopodobnie hipoplazja zatoki poprzecznej i esowatej prawej.

Zofia 44 lata 2016-03-29, 15:31