Forum neurologiczne » Neurologia » Rezonans. Magnetyczny

Rezonans. Magnetyczny

Witam prosze o wytlumaczenie mi opisu wizyte mam dopiero pod koniec maja a glowa mi peka cierpie na migrene z aura. Badanie mr angio w. Fazie tetnicze dominujaca lewa tetnica kregowa odcinkowo o przekroju1,5 mm nierowny zarys sciany tylnej prawej tetnicy przednniej mozgu w segmencie A1 w segmencie przy prawej Mca mogaca budzic podejrzenie tworzacego sie naddatku sygnalu Dominujaca zatoka poprzeczna i esowata. Po stronie prawej Asymetryczne naczynie zylne dl ok 3 cm przebiega podnamiotowo.przysrodkowo prawobocznoe pomiedzy zatoka poprzeczna a zatoka prosta obraz Mr rozgaleziajacych sie naczyn zylnych przypodstawnie w placie potylicznym lewym malformacja naczyniowo zylna Niewielka transformacja torbielowata splotow naczyniastch rogow potylicznych komor bocznych W zdluz stoku do przoduod mostu widoczne jest dobrzeograniczone ognisko o wym7×4mm o sygnale plynowym nie ulegajace wzmocnieniu kontrastowemu lordoza szyjna Dyskretne pogrubienie blony sluzowej zatoki czolowej bardziej w czesci prawobocznej wiekszego stopnia w ujsciu zatoki czolowej po stronie prawejDyskretne pogrubienie blony sluzowej w czesci przednio lewobocznej zatoki klinowej Znaczne pogrubienie blony sluzowej kolekcji sluzowej w sitowiuPogrubienie blony sluzowej zatok szczekowyxh obustonnie w zakresie wszystkich scian gr12 mm max z poziomem kolekcji sluzowej na scianie tylnej zatok szczekowyxh obustronnych gr10 mm bardzo dziekuje za pomoc

Kinga 2018-03-23, 15:39