Forum neurologiczne » Neurologia » Przyczyny powstania i leczenie ogniska hipodensyjnego w głowie

Przyczyny powstania i leczenie ogniska hipodensyjnego w głowie

U mojej mamy stwierdzono ognisko hipodensyjne w głowie. Co to takiego? Czy są jakieś skuteczne metody wyleczenia tej choroby? Czy jest to coś poważnego? Jakie mogły być przyczyny powstania tego schorzenia?


Pralka 2011-04-16, 19:39

Ognisko hipodensyjne jest pojęciem radiologicznym, nie jest chorobą. Może wskazywać na niektóre choroby neurologiczne, zmiany niedokrwienne, poudarowe. Szkoda, że nie przepisała Pani całego wyniku badania i nie opisała pokrótce jakie objawy występują, choroby towarzyszące. Najlepiej zatem udać się z wynikiem badania do specjalisty.

neuron 2011-04-17, 11:35

Całe szczęście że to nic poważnego .

Marianna 2011-12-08, 11:43

We wzgórzu po stronielewej widoczne jest nieregularne hipodensyjne ognisko gestosci plynowej o wymiarach ok.0,8-0,7cm odpowiadające przebytej zmianie naczyniopodobnej -stan po przebytym udarze krwotocznym tej okolicy opisywanej zmianie towarzyszy wtorne poszerzenie komory bocznej lewej w obszarach jader podstawy stwierdza się drobne ogniska hipodensyjne odpowiadające szerszymprzestrzeniom 0kolonaczyniowym Czesciowa sklerotyzacja prawego wyrostka sutkowego pogrubienie blony śluzowej zatoki klinowej po stronie prawej proszę o odpowiedz mysle ze jest ok.

barbara 2013-08-18, 00:00