Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Przyczyny częstych, chwilowych utrat przytomności

Przyczyny częstych, chwilowych utrat przytomności

Od pewnego czasu mój kolega ma dość niebezpieczną dolegliwość. Często traci przytomność. Trwa to kilka sekund. Najpierw zaczyna czerwienieć, potem łapie się ręką za głowę. Często upada lub opiera się o coś co jest w pobliżu. Często jeździ samochodem. Czym mogą być spowodowane te chwilowe utraty przytomności? Do jakiego specjalisty powinien się udać po pomoc?


Dombas 2011-02-01, 17:34

Na pewno z takimi dolegliwościami nie powinien prowadzić pojazdów mechanicznych, gdyż grozi to wypadkiem. Przyczyną omdlenia mogą być zaburzenia rytmu serca, choroby serca, spadek ciśnienia tętniczego (polekowe), choroby metaboliczne tj. cukrzyca, napady padaczkowe, hipoglikemia, hiperwentylacja. Najlepiej, aby kolega udał się do lekarza rodzinnego i wykonał podstawowe badania krwi, ekg.

neuron 2011-02-01, 23:21

Też uważam, że takie dolegliwości powinny być przebadane. Być może pomocne stanie się wykonanie ekg wysiłkowego. Aparatury jest coraz nowocześniejsza (patrz tutaj: https://kredos.pl/systemy-wysilkowe ) więc być może szybko pozbędziesz się swoich problemów.

sylwia4012 2015-03-10, 21:23