Forum neurologiczne » Neurologia » Przestrzenie okołonaczyniowe Virchowa-Robina w mózgu

Przestrzenie okołonaczyniowe Virchowa-Robina w mózgu

Witam,co oznacza wynik rezonansu:obecnie drobne,liczne ogniska hyperintesywne w sekwencji T2 oraz hypointensywne w sekwencji T1,zlokalizowane w obrębie istoty białej obu półkul,nadkomorowo,odpowiadajace przestrzeniom okołonaczyniowym VIRCHOWA-ROBINA ,dziekuję














Edyta 2012-06-26, 11:37

Jest to odmiana anatomiczna, wrodzona sprawa. Żadna patologia. Także nie ma powodu do zmartwień.

neuron 2012-06-26, 17:41

Dziękuję za odpowiedz,ostatnio mój stan zdrowia się pogorszył,jestem osłabiona ,mam drżenie dłoni i kończyn dolnych,bóle głowy,czekam na wizyte u neurologa ,boję się ,ze może to być SM,czy ten wynik rezonansu może właśnie wykluczyc tą chorobę,dziękuję

Edyta 2012-07-25, 11:09

Poszerzenia przestrzeni okołonaczyniowych Robina-Virchoffa.
Chciałam wiedzieć czy to jest prawidłowe czy cś nie tak ? Z góry dziękuję za odpowiedź .

Paulaa . 2012-09-25, 13:03

Proszę mi wytłumaczyć opis badania tk głowy. * W strukturzch głębokich mózgu po stronie lewej widoczne jest hipodensyjne ognisko o przekroju ok. 4mm - przestrzeń okołonaczyniowa Vichowa, zmiana naczyniopochodna. Przyścienne zgrubienia błony śluzowej w komórkach sitowych

Anna 2013-10-07, 12:57