Forum neurologiczne » Neurologia » Przebyte TIA a wylew w oku

Przebyte TIA a wylew w oku

Witam.
Mam 56 lat. Jestem po 2 krotnym zabiegu izolacji żył płucnych z powodu migotania przedsionków. W okresie intensywnych napadów migotania przedsionków doznałam trzy razy objawów neurologicznych w postaci zaburzeń poznawczo-dezorientacyjnych tzn. w nocy po wybudzeniu przez dłuższy czas nie wiedziałam gdzie jestem, nie wiedziałam w którą stronę mam iść. Nie pamiętam momentów powrotu do łóżka. Nie poznawałam własnego mieszkania. Badanie MR nie wykazało zmian a jedynie powiększenie obustronne przestrzeni podpajęczynówkowych oraz niewielką torbiel szyszynki. Dodatkowo dość często doznawałam zaburzeń widzenia w postaci zaniewidzenia połowiczego /czarne plamy w polu widzenia/ falowanie obrazu . Po ostatnim zabiegu na sercu w czerwcu ub.roku przez cztery dni miałam również zaburzenia widzenia co po konsultacji okulistycznej badanie pola widzenia wykazało dość duże ubytki w polu widzenia. Lekarze okuliści po konsultacji stwierdzili, że nie jest to przyczyna okulistyczna.
Ostatnio ok 2 tyg.temu w nocy obudziło mnie silne bicie serca i tak samo mocno biło mi w głowie.Tył głowy również mnie bolał. Rano gdy się obudziłam miałam zakrwione oko. Zaznaczam, że idąc spać zażyłam lek na nadciśnienie. W związku z przebytymi objawami TIA oraz migotaniem przedsionków jestem na stałym leczeniu Warfaryną. Po nocy gdy zobaczyłam krew w oku poszłam zrobić wynik IRN /co robię raz w miesiącu/ który był na dobrym poziomie 2,95. Bardzo mnie martwi czy wylew w oku nie jest kolejnym sygnałem?

Juli 2011-06-01, 11:53

Wylew w oku jest najpewniej skutkiem działania warfaryny, czasami mimo prawidłowego INR takie objawy mają miejsce. Czy nie myslała Pani o acenokumarolu? Warfaryne trudno *ustawić* w odpowiednim dawkowaniu. Warto w tej sprawie skonsultować się z lekarzem POZ lub kardiologiem.

neuron 2011-06-04, 09:46