Forum neurologiczne » Neurologia » Proszę o przetłumaczeni wyniku MR

Proszę o przetłumaczeni wyniku MR

W poniedziałek miałam przeprowadzane badanie MR głowy, dziś dostałam opis i bardzo prosiłabym o przetłumaczenie, bo bardzo się martwię a na wizytę u specjalisty muszę jeszcze poczekać:
*W lewym płacie czołowym podkorowo widoczne pojedyncze 4-mm ognisko o podwyższonym sygnale w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAIR o niecharakterystycznym, łagodnym obrazie- być może zmiana naczyniopochodna. Poza tym nie stwierdza się obecności zmian ogniskowych w istocie białej i szarej mózgowia, obszarów ograniczenia dyfuzji wody, depozytów hemosyderyny ani ognisk patologicznego
wzmocnienia kontrastowego.
Róg potyliczny oraz trójkąt lewej komory bocznej umiarkowanie poszerzone bez uchwytnej przyczyny. Poza tym układ komorowy nieposzerzony.
Pozostałe wewnątrzczaszkowe przestrzenie płynowe w normie.*
Co może oznaczać ta pojedyńcza zmiana? Czy może to być jakiś nowotów czy ewentualnie może wskazywać na SM? Bardzo proszę o pomoc.

Agnieszka 2015-01-30, 13:15

Chciałam dodać jeszcze, że mam 31 lat, a badanie było wykonywane ze względu na nagłe pogorszenie widzenia w lewym oku, wszelkiego rodzaju badania okulistyczne nie wyjaśniły przyczyny nagłego pogorszenia wzroku, ani nie ujawniły żadnej choroby. Ponadto w grudniu ubiegłego roku miałam usuwanego zęba (prawa górna 6) ze względu na duży stan zapalny i torbiel korzeniową. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale może pomoże w interpretacji.

Agnieszka 2015-01-30, 13:30