W badaniu uwidoczniono w obrębie płatów potylicznych obustronnie strefy podwyższonego sygnału, które przy dokładniejszej analizie odpowiadają podwyższeniu sygnału z przestrzeni okołonaczyniowych Virchowa Robina.
Nie można wykluczyć, że jedna ze stref hyperintensywnych przy rogu tylnym komory bocznej lewej może odpowiadać zmianie degeneracyjnej z demielinizacji.
Po dożylnym podaniu środka kontrastowego nie wykazano patologicznego wzmocnienia.
Układ komorowy nadnamiotowy jest symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony.
Okołomózgowa przestrzeń podpajęcza jest prawidłowej szerokości.
Zbiorniki mózgu są prawidłowej wielkości.
W zakresie kręgosłupa szyjnego objętego badaniem jest prawidłowa krzywizna kręgosłupa.
Tarcza poziomu C5-C6 ma obniżony sygnał, jak w przypadku dehydratacji. Wysokość krążka międzykręgowego jest nieco zmniejszona w tylnym biegunie. Skan w płaszczynie poprzecznej pokazuje tutaj dyskretne, tylne wypuklenie pierścienia włóknistego tarczy międzykręgowej, co skutkuje modelowaniem worka oponowego i zwężeniem przedrdzeniowej przestrzeni płynowej.
Stenozy kanału kręgowego nie stwierdza się.
Otwory międzykręgowe w całym zakresie badania są bez zwężeń.
Widoczny rdzeń kręgowy jest bez patologicznych sygnałów.
Pogranicze czaszkowo-kręgowe jest bez wad i anomalii.
Wnioski:
W zakresie mózgowia uwidoczniono ogniska podwyższenia sygnału z obszarów okołonaczyniowych Virchowa Robina w obrębie szczypiec większych. W lewej półkuli mózgu przy rogu tylnym komory bocznej nie można wykluczyć, że jedno z ognisk w rzeczywistości jest drobną zmianą degeneracyjni z demielinizacji.
Kazia 34 lata 2015-04-29, 19:54