Forum neurologiczne » Neurologia » Proszę o interpretację rezonansu odcinka lędźwiowo-krzyżowego.

Proszę o interpretację rezonansu odcinka lędźwiowo-krzyżowego.

Witam od paru dobrych miesięcy męczę się z bólem pleców, pośladka i nogi (piekący ból w pośladku promieniujący aż do stopy, mrowienie czasami drętwienie oraz uczucie ciężkości) Po krótkim spacerze siadając czuję okrutny ucisk w plecach wręcz paraliżujący(nie mogę złapać oddechu) Biorę też leki przepisane przez neurologa które nie dają poprawy ból po godz wraca (w między czasie były też stosowane zastrzyki które nie dały żadnych efektów). Oto wyniki rezonansu: Obniżenie wysokości i intensywności sygnału krążka międzykręgowego w obrazach T2 zależnych (zmiany dehydratacyjne) na podstawie L4/L5. Spłycenie lordozy lędźwiowej. Na podstawie L4/L5 szerokopodstawna protruzja krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy oraz modelująca korzenie nerwowe. Dzień po badaniu doszły problemy z oddawaniem moczu. Często muszę korzystać z toalety z mało zadowalającym skutkiem. Mam dopiero 24 lata i takie objawy nie pozwalają mi normalnie funkcjonować. Z góry dziękuję z pomoc.

Justyna 2014-05-07, 10:47