Forum neurologiczne » Neurologia » Prośba o interpretację rezonansu.

Prośba o interpretację rezonansu.

Witam, bardzo proszę o interpretację opisu rezonansu magnetycznego ( wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc). Wklejam pełny opis badania ( martwi mnie informacja i zmianach hiperintensywnych). Bardzo proszę o jakiekolwiek informację, bo do wizyty zostało mi trochę czasu, a zaczynam stresować tym wynikiem ,a raczej brakiem wiedzy co on oznacza.

*Opis badania Badanie MR piramid kości skroniowych wykonano w sekwencji FLAIR, CISS T2, T1 FAT SAT, SE T1, przed i po dożylnym podaniu środka kontrastującego w przekrojach poprzecznych i czołowych. Dane ze skierowania: Niedosłuch odbiorczy i szumy. Nerwy czaszkowe o prawidłowym przebiegu przez zbiorniki podstawy, niepogrubiałe, nie wykazują patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Obraz ślimaków i kanałów półkolistych w normie. Struktur heterogennych w zbiornikach kątów mostowo-móżdżkowych nie uwidoczniono, obustronnie widoczne są częściowo wpuklające się do przewodów słuchowych wewnętrznych wąskie pętle naczyniowe (gałęzie tętnic mózgowych przednich dolnych). W istocie białej płatów czołowych rozrzucone, w większości drobne i położone podkorowo, zmiany hyperintensywne w FLAIR, nie wykazują wzmocnienia kontrastowego (naczyniopochodne?), największe przy przednim brzegu lewego jądra soczewkowatego (do 4mm). Poza tym obraz struktur nad- i podnamiotowych w granicach normy. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przyścienne zgrubienie śluzówki w sitowiu i w prawej zatoce szczękowej.

Wnioski: Obraz MR struktur kątów mostowo-móżdżkowych w granicach normy. Niespecyficzne zmiany najpewniej naczyniopochodne w istocie białej płatów czołowych.*

Sławek 2017-01-31, 20:58