Forum neurologiczne » Neurologia » Prośba o interpretację rezonansu magnetycznego głowy

Prośba o interpretację rezonansu magnetycznego głowy

Od około miesiąca mam codzienne bóle głowy, które lokalizują się w okolicy czoła i skroni. Bóle te zaczęły się jak wyszedłem na pole z mokrą głową, a temperatura na zewnątrz była poniżej zera. Od tego czasu zaczęła mnie boleć głowa. Przez ten miesiąc myślę, że przez 20 dni bolała mnie głowa. Między czasie byłem przeziębiony i miałem dośc spory katar - wtedy o dziwo głowa mi przeszła. Pierwsze podejrzenie padło na zatoki z tym, że nie mam jakiegoś dużego kataru w tej chwili, a i standardowe leczenie zlecone przez lekarza nie pomogło. W związku z tym zdecydowałem się na wykonanie rezonansu magnetycznego głowy i bardzo bym prosił o interpretację wyniku:

W zakresie istoty białej widoczne pojedyncze zmiany naczyniopochodne: dobocznie od głowy jądra ogoniastego po stronie prawej o śr. 4mm, oraz w centrum semiovale po stronie lewej o śr 2mm i 2mm. Poza tym sygnał istoty szarej i białej prawidłowy. Ciało modzelowate prawidłowej szerokości, jednorodne. Układ komorowy nieprzemieszczony. Szerokości układu komorowego i zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej w normie.

Czy zmiany naczyniopochodne u 30 letniej osoby mogą oznaczać coś poważnego i w efekcie powodować bóle głowy?

Grzegorz 2016-01-10, 15:23