Forum neurologiczne » Neurologia » Proces demielinizacyjny mózgu w fazie nieaktywnej

Proces demielinizacyjny mózgu w fazie nieaktywnej

Wam pytanie dotyczące opisu badania MRI jak mam rozumieć ten opis:
- w istocie białej obu półkul mózgu, głównie w lokalizacji okołokomorowej, w ciele modzelowatym oraz w obu konarach mózgu widoczne są dość liczne ogniska (10mm), wysokosygnałowe w obrazachT2 zależnych i w sekwencji FLAIR, bez efektu masy i bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Ponadto zmieniony jest syganł wąskiego obszaru istoty białej do układu komorowego. Obraz odpowiada procesowi demielinizacyjnemu w fazie nieaktywnej. układ komorowy nie poszerzony, bez cech ucisku i przemieszczeń. rezerwa płynowa przymózgowa zachowana. Jestem osobą niedowidzącą na oba oczy , mam jaskrę zaćmę zwyrodnienie siatkówki, dystrofię plamki bardzo się denerwuję co znaczy ten opis a jeszcze muszę trochę poczekać na wizytę do neurologa bardzo proszę o opis co znaczy to badanie MRI
pozdrawiam gosia

Gosia 2012-05-18, 16:36

Taki obraz może sugerować SM. Także zaburzenia widzenia mogą na to wskazywać, jednakże podaje Pani jaskrę i zaćmę to trudno powiedzieć czy nie ma tu komponenty SM. Na pewno wizyta u neurologa jest nieunikniona.

neuron 2012-05-18, 19:55