Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Problemy z utrzymaniem równowagi po zamknięciu oczu

Problemy z utrzymaniem równowagi po zamknięciu oczu

Córka robiła badania okresowe. Jedno z badań polegało na tym , że należało stać nieruchomo z zamkniętymi oczami. Córka, miała trudności żeby ustać prosto - natychmiast zaczęła się bujać na wszystkie strony. Nie jest w stanie utrzymać równowagi w pozycji stojącej po zamknięciu oczu - nigdy - zawsze kiedy zamyka oczy natychmiast zaczyna się bujac we wszystkie strony. Jak na razie nie ustalono przyczyny - lekarz nie był dociekliwy i nie drążył tematu. Nie jest to jednak normalne. Specjalistyczne badania laryngologiczne wykluczyły problemy z błędnikiem - badanie wyszło w normie. Ponadto córka ma niskie ciśnienie i ma czasami zawroty głowy, ale raczej niezbyt wielkie. Nie wiem czy mam drążyć temat, czy dać sobie z tym spokój. Lekarz pierwszego kontaktu też wzruszył ramionami i nigdzie córki nie skierował.

Anna 2010-01-06, 14:32

Takie dolegliwości mogą być wynikiem zaburzeń czucia głebokiego, czyli uszkodzenia sznurów tylnych rdzenia kręgowego. Na pewno należy ustalić przyczynę dolegliwości.

neuron 2010-01-06, 15:00

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Anna 2010-01-07, 13:45

Nadmienię, że druga córka bliźniaczka ma dokładnie takie samo zaburzenie, poza tym wszytko jest ok. Obydwie jednak od zawsze mają gorszą niż inni koordynację ruchów i chociaz są bardzo zdolne, mają słabą koncentrację uwagi i stwierdzoną dysleksję.

Anna 2010-01-07, 13:55

Mam zawroty głowy przy schylaniu szybkimobruceniu nawet w nocy przy zmianie pozycji ciała oraz przy wstwaniu

grażyna 2012-08-30, 14:17