Forum neurologiczne » Neuroinfekcje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych » Problemy z pamięcią, koncentracją, nerwowość i płaczliwość po zapaleniu mózgu

Problemy z pamięcią, koncentracją, nerwowość i płaczliwość po zapaleniu mózgu

Witam miałam 2 lata temu zapalenie mózgu od tego czasu wiele sie zmieniło mam problemy z pamiecia z zapamietywaniem z koncentracja szybkosie męcze i jestyem nerwowa a do tego cały czas płacze bez powodu zmieniła sie równiez moja sytuacjia rodzinna a mianowicie moj moż pokłucił sie z moja rodzina oni na poczotku mieli do niego pretensjieze mi wystarczająco nie pomógł itp a on w zamian przestał sie odzywac trwa to 2 lata jak wyszłam ze szpitala niewiem czy ta moja trudność pamieci jest skutkiem stresów z tym zwiazanych czy z chorobą która miałam dodam jeszcze ze na przeswietleniach nie ma zadnych uszczerbków.Ja bardzo przezywam ta sytuacjie i cały czas sie stresuje mam juz tego powoli dosyc moz powiedział ze nigdy sie z nimi nie pogodzi bo go obrazili a ja jestem tak naprawde sama w tym wszystkim i zamiast wkoncu sie cieszyc ze zyje to mam do siebie pretensjie ze to przez moja chorobe taka sytuacjia nastapiła

abcdef 2011-03-09, 00:51

Zaburzenia koncentracji i pamięci są wynikiem prawdopodobnie przebytego zapalenia mózgu. Co do zaburzeń nastroju to są one wynikiem najpewniej stresu i całej sytuacji. Może Pani poprosić o pomoc psychologa, np. wraz z mężem. Pomoc rodziny jest bardzo ważna, także najlepiej ten konflikt rozwiązać, niestety bez pomocy obu stron się nie obejdzie.

neuron 2011-03-09, 15:18