Forum neurologiczne » Neurologia » Poszerzenie rowków mózgowych na sklepistości prawego płata czołowego i ciemieniowego

Poszerzenie rowków mózgowych na sklepistości prawego płata czołowego i ciemieniowego

Witam jakiś czas temu miałam rezonans głowy i neurolog powiedziała że nic istotnego tam nie ma prepisala vestibo i Memotropil
bardzo proszę o jakąś interpretacje wyniku gdyż nadam lam dziwne kłucia w głowie i bóle głowy w różnych częściach martwię się tym

oto wynik

W istocie białej prawego płata czołowego zmiana wielkości ok.5 mm
hyperintenstwna w T2 zależnych obrazach i sekeęcji FLAIR izointensywna w T1 zaleznych obrazach nie wykazujaca wzmocnienia kontrastowego obrebie pozostalych struktur mózgowia nie stwierdza sie . Morfologia kory mozgowej prawidłowa
Poszerzenie rowków mózgowych na sklepistosci prawego płata czołowego i ciemieniowego .
Ciało modzelowate prawidłowej wielkości , bez zmian ogniskowych
Układ komory nadnamiotowy symetryczny nieposzerzony nieprzemieszczony w lini srodkowej
Móżdzek bez zmian ogniskowych Komora IV prawidłowej szerokości , położenia
W obszarze zbiorników kątów mostkowo mózdzkowych zmian patologicznych nie stwierdzono

bardzo przepraszam za jakiekolwiek błedy czy literówki i prosze powedziec mi na czym stoje tzn takie bóle głowy i nudnosci przerazaja mnie ze moge miec jakies tetniaki albo cos

dodam jeszcze ze mam 29 lat i 17 lat temu przezylam smierc kliniczna i reanimacje bo to podobno ma jakis wpływ na zmiany w mózgu
podaje jeszcze wynik
RTG Kregoslupa szyjnego

Blok kostny C5 i C6
zniesienie lordozy szyjnej niestabilnosc kregoslupa C3-C4 i C4-C5

Pani neurolog nie powiedziala mi jak moge sobie pomodz czy jakies cwiczenia nic kompletnie tylko te 2 leki

bardzo prosze mi coś powiedzieć bo martwię się

Dodam jeszcze ze od 8 miesiecy mam szumy uszne 24h/ dobe :(

Ania29 2012-07-09, 20:23