Forum neurologiczne » Neurologia » Poród naturalny po przebytej trepanacji czaszki

Poród naturalny po przebytej trepanacji czaszki

20 lat temu (w dzieciństwie) przeszłam trepanację czaszki, bo wcześniej uległam wypadkowi. Komplikacji nigdy nie było. Obecnie jestem w ciąży i czeka mnie poród naturalny. Lekarz ginekolog i neurolog stwierdzili, że operacja, jaka miała miejsce, nie przeszkadza w porodzie, ja jednak trochę się tym martwię. Czy na prawdę nic nie grozi mojemu dziecku?














Ankoes 2011-03-09, 16:28

Jeśli nie ma powikłań po przebytym urazie i operacji to naprawdę proszę się nie obawiać. Nie ma wyraźnych wskazań do cięcia cesarskiego, a w każdej chwili taka możliwość istnieje, gdyby w trakcie porodu pojawiły się wątpliwości.

neuron 2011-03-10, 22:51

Wiem, że jest to formularz do odpoiwdzi, ale mam podobny problem. W dzieciństwie uległam wypadkowi samochodowemu w wyniku, którego miałam krwiaka , który został ewakuowany. Kilka dni po trepanacji byłam nieprzytomna. Po tym urazie zostały mi niestety nerwobóle w głowie pojawiające sie w różnych miejscach głowy o różnym stopniu nasilenia. Jednak największym moim problem jest fakt, że po przebytym urazie mam ubytek kostny prawej skroni - brak kości sama skóra. Byłam u neurologa, ktory stwierdził, że powinnam rodzić przez cc, ale mój ginekolog prowadzący twierdzi, że mogę rodzić sn. Proszę o pomoc bo mam mega mętlik w głowie.

ktoś 2013-04-06, 12:06

Witam,
niecałe 6 lat temu mialam wycinany góz mózgu. Trepanacja czaszki. Mam zaświadczenie od neurologa że w 2016 jeszcze były zmiany i w tym roku że występują bóle głowy i zasłabnięcia, i proponuje on cesarskie cięcie...

Czy jest to wskazanie do CC?
Czy faktycznie ciśnienie w SN może mi zagrozić powikłaniami?

Emilia 2018-06-19, 21:17