Forum neurologiczne » Neurologia » Podejrzenie zmiany demielinizacyjnej

Podejrzenie zmiany demielinizacyjnej

Witam,
dziś odebrałam wyniki i prosiłabym o podpowiedź co robić dalej i co tak naprawdę mi dolega. Opis wyniku: Badanie bez i ze środkiem kontrastowym.
Badanie MR głowy wykonano w sekwencjach SE, TSE, uzyskując obrazy T1, T2, PD-zależnie w trzech płaszczyznach oraz sekwencje FLAIR w przekrojach poprzecznych. Wykonano sekwencje T1 po podaniu kontrastu.
Zaniki korowe na sklepistości. W lewej półkuli w istocie białej przy rogu przednim kom. bocznej zmiana wielk. 22x17x20 (g-d) mm, o niejednorodnie podwyższonym sygnale w T2 i FLAIR, nieco hipointensywna w T1, z drobnymi przestrzeniami płynowymi, bez ograniczenia dyfuzji; bez wzmocnienia patologicznego, bez obrzęku wokół - w porównaniu z badaniem poprzednim, obraz bez istotnych różnic. Poza tym struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, bez przemieszczeń, nieposzerzony. Po podaniu CM ognisk nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego nie wykazano. Struktury tylnej jamy czaszki, okolica katów mostowo - móżdżkowych oraz obustronnie nerwy słuchowe bez zmian patologicznych. Torbiel w prawej zatoce szczękowej 16mm.

Proszę o odniesienie się to wszystkiego, ale szczególnie do zmiany w lewej półkuli i do zaniku korowego, ponieważ czytałam, że ma to związek z pamięcią, a u mnie zawsze słabo z nią było. Nie wiem też czy te zaniki korowe mogą być nabyte, czy genetyczne?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Kinga 2016-11-22, 12:37