Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Podejrzenie stwardnienia rozsianego

Podejrzenie stwardnienia rozsianego

Witam
mam 28 lat i podejrzenie sm od marca tego roku bylam 2 razy hospitalizowana mialam dretwienie calej prawej stony ciala lacznie z twarza wykonano mi punkcje ledzwiowa ,tomografie glowy ,rezonans glowy,rezonans szyji i nic nie znaleziono .Po wyjsciu ze szpitala stracilam ostrosc w prawym oku ,okulista stwierdzil wade wzroku przez 3 dni zrobilo sie -2 .Udalam sie do inego szpitala gdzie wyznaczono mi termin hospitalizacji na listopad w dokumentacji wpisano podejrzenie sm .Man pytanie czy jesli w tych badaniach co mi zrobiono nic nie wyszlo to jakie zostana mi jeszcze wykonane ?Mam rowniez zaburzenia rownowagi ,od roku libido spadlo do zera ,wstaje zmeczona i klade sie zmeczona sa dni ze mam problem z wstaniem z łozka ,robia mi sie czesto pzykurcze konczyn dolnych .Bardzo prosze o odpowiedz jakie badania moga zostac wykonane i czy te objawy moga sugerowac taka chorobe .
Z gory dziekuje za odpowiedz

Marzena 2012-10-17, 12:17

Witam odebralam wynikMR bardzo prosze o nakierowanie mnie co to moga byc za zmiany .
Bad.wykonano w sekwencjach SEi TSE,uzyskujac obrazy T1,T2i PD-zalezne ,w trzech płaszczyznach .Wykonano także sekwencje FLAIR,w przekrojach poprzecznych .T1zalezne przed i po podaniu środka cieniujacgo .Wykonano sekewncje dyfuzyjne .
W prawym placie czołowym w istocie bialej 2-3drobne 2-3mm hiperintensywne zmiany w T2i słabo widoczne w TIRM,bez ograniczenia dyfuzjii ,wzmocnienia -lokalizacyjnie niecharakterystyczne dla SM,niewidoczne poprzednio -naczyniopochodne ?demielinizacyjne?.Po podaniu CM ognisk nieprawidlowego wzmocnienia nie wykazano .
W zakresie nerwow wzrokowych po Cm bez cech wzmocnienia .Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony .
Dziekuje za pomoc

M 2013-02-16, 13:43