Forum neurologiczne » Neurologia » Podejrzenie SM

Podejrzenie SM

Witam.
Mój mąż od czerwca zmaga się z niedowidzeniem na prawe oko. Okulista stwierdził, że z okiem jest wszystko ok. Nie ma żadnych uszkodzeń, żadnych zapaleń wewnątrz gałki. Podejrzewa pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego, a co za tym idzie również SM. Stwierdziła, że to typowe objawy tej choroby. Po wizycie u neurologa zrobiliśmy MRI głowy, jednak nie wykazało żadnych stanów zapalnych ani innych zmian. Badanie neurologiczne też wyszło w porządku, mąż odbiera doskonale wszelkie bodźce, nie ma problemów z równowagą. Dostaliśmy zalecenie wykonania rezonansu samych oczodołów jednak nie wiem czy jest sens robienia tego prywatnie skoro MRI głowy nic nie pokazało. Obawiamy się, że może to być pierwszy rzut SM. Wyczytałam, że pierwszy rzut niekoniecznie widoczny jest na rezonansie. Chciałabym sie dowiedzieć jakie jeszcze badania warto wykonać w celu potwierdzenia bądź wykluczenia SM oraz w celu znalezienia przyczyny zapalenia. O ile w ogóle jest to pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego, bo, jak wspomniałam wcześniej, nie widać tego na żadnym badaniu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zona25 2015-09-25, 11:51