Forum neurologiczne » Neurologia » Podejrzenie o mały tętniak

Podejrzenie o mały tętniak

Jestem zrospaczona, po narodzinach drugiego dziecka miałam robiony rm głowy i odkryto hipointensywny cień odejścia od prawej tętnicy środkowej mózgu w najszerszym miejscu ma 2 mm, typowych cech tetniaka nie stwierdzono . Co to dla mnie oznacza ? jaie są rokowania na dalsze moje życie?
zrozpaczona 29 letnia matka dwójki dzieci
proszę o odpowiedź

czy podejrzenie o ten tetniak wiąże się z ograniczeniami w codziennym życiu np. schylanie się, podnoszenie dziecka itp. ?
czy mogę się któregoś dnia zwyczajnie nie obudzić?
wada ta jest do obserwacji , kontrolne badanie za parę miesięcy,
czy jest jakiś sposób na obkurczenie tej tętnicy - jakieś leki?
czy to możliwe,że się z tym urodziłam i tak się nie zmienia od urodeznia?
2 porody naturalne, siłami natury w przeciągu 2 lat
proszę o szczerą odpowiedź i ewentualną podpowiedź, jak dalej normalnie z tym żyć. Niestety odkąd się o tym dowiedziałam nie ma dnia bym o tym nie myślała, aż łzy cisną się do oczu, co dalej ze mną będzie ???

Kinga 2012-07-05, 11:44

Witam.
Po pierwsze nie denerwuj się tak i nie załamuj.
Czym bardziej się człowiek czymś przejmuje tym jest gorzej a pozytywne nastawienie potrafi czynić *cuda*.
Radziłbym co jakiś czas kontrolne badanie, unikanie bardzo gwałtownych pochyleń i co najważniejsze nie zamartwianie się o to co będzie dalej bo zmarnujesz życie sobie i swoim bliskim.
Wybacz szczerość ale popadanie w panikę to najgorsze co możesz zrobić.
Dotychczas żyłaś spokojnie i Twoje życie układało się pomyślnie(jak przypuszczam) - nie pozwól by to do końca nie zdiagnozowane *coś* w Twojej głowie zamieniło Twoje życie w koszmar.

Pozytywne myślenie jest naprawdę bardzo ważne i to przy każdej chorobie bo daje nam i naszemu organizmowi siłę do walki z chorobą!
Dlatego wszystko co od tej pory robisz, rób z nastawieniem, że będzie dobre i Twoje życie dalej będzie układało się pomyślnie.

Pozdrawiam.

Fmitw 2012-07-21, 13:54