Forum neurologiczne » Neurologia » Po operacji oponiaka

Po operacji oponiaka

Jestem 10 lat po operacji oponiaka. Ostatnio zrobiłam rezonans .Oto jego wyniki :
Badanie MR kręgosłupa C :
Lordoza szyjna z niesiona, krążki m-k kręgosłupa szyjnego odwodnione, zaostrzenia na tylno-bocznych krawędziach trzonów , drobne tylne uwypuklenie krążka m-k c3/4 ze spłyceniem przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego , centralna wypuklina krążka mk c6/7 i c7/Th1 z dyskretną modelacją worka oponowego, rdzeń kręgowy bez zmian
Badanie MR kręgosłupa Th :
Kyfoza piersiowa zachowana , krążek mk Th 7/8 odwodniony i obnożonej wysokości , częściowa dehydratacja krążków mk w środkowym odcinku kręgosłupa Th , zaostrzenia na tylnych krawędziach trzonów, centralna nieco lateralizująca na stronie prawa przepuklina krążka mk TH 7/8 z modelacją worka oponowego, redukcją przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego , niewielkie podłamamia blaszek granicznych trzonów Th9,10 o typie przepuklin dotrzonowych . Na wysokosci Th 10 rdzeń kręgowy położony bardziej w tylnej częśći kanału kręgowego . W grzbietowej częśći rdzenia kręgowego na wysokości dolnej części trzonu T2-zal wielkości około 2x1,6 mm, nie wykazujące wzmocnienia po podaniu śk drobne ognisko Mielomalacji? - do badania kontrolnego.
Zwracam się z prośbą do kogo się zwrócić , ktoś może zna dobrego specjalistę. Wiem że te wyniki nie są dobre , ale na ile nie są dobre tego nie wiem . Muszę się skonsultować z dobrym specjalistą . Pozdrawiam

Kobieta 42 2014-08-18, 18:26