Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Picie alkoholu przy padaczce bez przyjmowania leków przeciwpadaczkowych

Picie alkoholu przy padaczce bez przyjmowania leków przeciwpadaczkowych

Ja choruje od 5 lat. ca³y czas przyjmuje depakine chrono 500 dwa razy dziennie. ostatni napad mialam dwa lata temu, urodzi³am nawet córeczke si³ami natury i nic z³ego sie nie wydarzylo. mam padaczke fotogenna na swiat³o, i rodzilam w okularach przeciws³onecznych. na codzien chodze w fotochromach.
co do alkocholu odstawilam ca³kowicie i zyje, bylo ciezko bo kazdy lubi sie napic ale po paru miesiacach juz nie mialam ochoty. nie mam napadow aktualnie ale czasami sie zle czuje to ide sie po³ozyc i tyle bo wiem ze jak bym sie w ciemnym pokoju nie po³ozyla to mog³o by mnie potelepac. moge nawet korzystac z komputera i ogladac tv choc na poczatku nie wydawa³o sie to mozliwe. jedynie nie moge na dyskoteki chodzic.

mandarynka00 2013-01-03, 15:06

Pierwszy atak mialem 3 4 tygodnie temu po 3 miesiecznym piciu 24h i nagle przestalem pic i atak wtedy nawet nie wiedzialem co to jest myslalez ze jestem przemeczony ,a przed drogim atakiem uratowalo mnie piwo i whiski 50tka nie wspomne ze atak zacza sie na ulicy ale bylem blisko domu i sie udalo to bylo 2 dni temu nawet udalo mi sie biec mialem jakies 35 metrow i 1 pietro teraz pije jak mam tylko czuje ze cos nie tak bedzie bylem dzis u lekarza ale angielska sluzba zdrowia chuja pomogla nawet do lekarza mnie nie przyjeli a mam ubespieczenie place podatki w uk i to wielkie a nadodatek mam satus rezydenta i podlegam jak prawie obywatel chcialem dodac ze tego 2 ataku by nie bylo jak bym nie zacza znow pic przez tydzien

Mati 2013-02-22, 19:57

Nie piæ alkoholu to jest dobra rada i nie s³uchaæ siê kolegów wez ³yka nowez ³yka chc± to niech pij± kto im broni takich namawiaczy tylko w³eb laæ nie chcê nie pijê bêde chcia³ tosie napijê proste jak drut .wrazie ataku jak nie macie okazji puj¶cia do lekarza jest zamkniety lekarz to do apteki trzeba i¶æ pierwszej lepszej po leki uspakajajoce trzeba powiedzieæ w aptece o co chodzi i jakie¶ leki sprzedadz± uspakajaj±ce na czas puj¶cia do lekarza .to jest tak jak kto¶ przestaje piæ to nie jest kac to jest stadjum przeciw padaczkowe w g³owie siê krêci za bu¿enia wzroku rêce chodzo tak jak by kto¶ ciebie pod³oñczy³ pod 24 v anie 220 wolt .mo¿e to przej¶æ raz drugi trzeci ale czwarty raz tosiê nie uda zapa¶æ totalna to jest taki atak odciêcie od ¶wiata nic siê nie pamiêta po takim ataku nie ¿yczê pierwszego ataku nikomu naprawdê .a wogule padaczka to jest choroba moim zdaniem ¿e cz³owiek za du¿o my¶li imuzg wariuje a¿ wybuchnie problemy rodzinne itd

ZIOMEK 2013-04-06, 01:25

Strona: 1 | 2 | 3