Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Atak po zażyciu ectasy

Atak po zażyciu ectasy

Mam 19 lat jakiś czas temu wybrałem się ze znajomymi na wycieczkę do Holandii. Wybraliśmy się na festiwal muzyki elektronicznej gdzie na ogromnej hali było mnóstwo świateł i stroboskopów, muzyka grała tak głośno że wnętrzności mi cały czas drżały, w trakcie imprezy zażyliśmy MDMA w postaci tabletek ectasy, było to dosłownie około 1-1,5 tabletki przez cała noc, był to mój pierwszy raz w życiu i nie wiedziałem czego mam się spodziewać, cała noc czułem się bardzo dobrze, bawiłem się jak nigdy wcześniej, nic mni nie bolało, aż w końcu nad ranem koło godziny 6 dostałem ataku-przewróciłem się na zmienię i miałem silne drgawki, byłem nie przytomny, z relacji znajomych atak trwał kilka minut po czym zapadłem w sen na kolejnych kilka a potem powoli odzyskiwałem świadomość po czy zacząłem siebie wszystko przypominać, samego momentu ataku nie pamietam w ogóle, Panie lekarki będące na miejscu sprawdziły czy jest wszystko ok po czym puściły mnie wolno twierdząc ze powodem ataku było zażyte mdma i ilość świateł na imprezie, jestem przerażony nie wiem dlaczego się tak stało i czy był to jednorazowy atak czy dowód na to że na coś choruje, nigdy nic mi nie było, zawsze byłem zdrowy, grałem komputer całymi nocami przy zgaszonym świetle, chodziłem do kina, nie miałem żadnych ataków, czy to możliwe że to było tylko jednorazowe zdarzenie? Czy mogło mi się coś przez to stać? Czy jeden taki atak po spożyciu ectasy świadczy o chorobie?

Mikołaj 2018-02-21, 03:02