Forum neurologiczne » Neurologia » Padaczka czy coś więcej?

Padaczka czy coś więcej?

Witam. Cztery lata temu gdy byłam w ciąży dostałam dziwnych objawów, ogólne osłabienie, zawroty głowy, w między czasie zapalenie ucha środkowego. Z czasem pojawiły się *dziury* w pamięci, dziwne omamy wzrokowe, dziwne zachowanie jakbym była kimś innym. Po ciąży niestety to nie minęło. Jakiś czas temu miałam zrobiony rezonans magnetyczny, lekarz na dzień dobry postawił diagnozę *padaczka*. Mam 34 lata, ataki dostałam w wieku 30 lat. Czy mogę prosić o pomoc w zrozumieniu wyników i objawów? RM głowy bez kontrastu. Badanie wykonano w sekwencji TSE i FLAIR uzyskując obrazy T1W i T2W w płaszczyźnie strzałkowej, poprzecznej i czołowej. W obrębie istoty białej obu półkul mózgu stwierdza się nieliczne drobne ogniska o nieprawidłowym sygnale w płatach czołowych. Ponadto w płacie skroniowym lewym pojedyncze, nieco większe ognisko o nieprawidłowym sygnale, okrągłe o średnicy 6mm,zlokalizowane podkorowo, bez cech lokalnego obrzęku dookoła. Zmiana ta wymaga badania kontrolnego, najlepiej dwufazowego z kontrastem za 4-6 miesięcy. Pozostałe zmiany wykazują charakter Nie specyficzny. Po za tym obraz warstwy korowej, istoty białej, jąder podkorowych, Struktur pnia mózgu jak również zbiorników przestrzeni podpajęczynkowej jest typowy. Układ komorowy mózgu symetryczny, nieposzerzony, ustawiony pośrodkowo.
Moje objawy wyglądają tak :przed atakiem przeważnie czuje dziwny zapach bądź smak. Mam dziury w pamięci robie coś czego nie pamiętam bądź pamiętam tylko część z tego po czym zasypiam i śpię do rana, bo napady mam przeważnie późnym popołudniem bądź wieczorem. Zmęczona jestem zawsze, od 10 lat leczę się na depresję, teraz doszły leki na padaczkę. Od czego są moje objawy? Czy to rak? Za odp dziękuję.

Magda 2016-11-20, 18:59