Forum neurologiczne » Neurologia » Owalna, nieprawidłowa zmiana wysokowygnałowa podkorowo w prawej półkuli móżdzka

Owalna, nieprawidłowa zmiana wysokowygnałowa podkorowo w prawej półkuli móżdzka

Witam. Mam 21 lat . 20. 06 2012 robiłam badanie MR z kontrastem. Otrzymałam następujący wyniki:
Badanie MR głowy wykonano w sekwencji TSE w obrazach T1, T2, pd-zależnych w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych. Ponadto paramagnetyczny środek kontrastujący. Podkorowo w prawej półkuli móżdzka, przyśrodkowo poojedyńcza, owalna, nieprawidłowa zmiana wysokowygnałowa w ograzach T2- zależnych i w sekwencji FLATR, wielkości 5mm o charakterze demilizacyjnycm lub naczyniopochodnym niedokrwiennym. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Ciało modzelowate kształtne, bez zmian ogniskowych. W badaniu po podaniu paragmetryku nie stwierdza się cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Nie stwierdzono cech wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego. Morfologia sygnału opon mózgowo-rdzeniowych prawidłowa. Płynowe przestrzenie przymózgowe prawidłowe. Zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne.

Czy może ktoś mi wyjaśnić o co chodzi z tą zmianą i co dalej z tym robić. Wspomne że w tomografi nic nie wykazała.

Karolina 2012-06-23, 10:28