Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Osłabione czucie w kończynach, połowiczne bóle głowy i kilkusekundowe drżenia mięśni

Osłabione czucie w kończynach, połowiczne bóle głowy i kilkusekundowe drżenia mięśni

Witam,
kiedy pojawiają się zmiany w mózgu świadczące o stwardnieniu rozsianym? Mam osłabione czucie w kończynach górnych i dolnych, nie przez cały czas, czasami trwa to pół godziny, czasami 2 minuty. Połowiczne bóle głowy, kilkusekundowe drżenia podskórne mięśni, czuję seność w godzinach przedpołudniowych. Podczas badania neurologicznego stwierdzono u mnie brak odruchów brzusznych i podeszwowych, nie trafiam palcem do nosa oraz pojawia się u mnie drżenie zamiarowe (co świadczy o uszkodzeniu móżdżku, tak???). Mam zaburzenia równowagi. Trwa to już od sierpnia. Póltora roku temu zdrętwiał mi na dwa tygodnie palec u stopy. Wyniki rezonansu mózgu nie wykazują jednak żadnych zmian niedokrwiennych lub demienilizacyjnych. W odcinku szyjnym kręgosłupa mam niewielkie zmiany zwyrodnieniowe kręgów szyjnych. Co mam zrobić, boję się że to sm, czy mam prosić lekarza o badanie płynu mózgowo rdzeniowego? Czekanie jest dla mnie straszne.

Aga 2011-10-14, 21:10

Tak, należy rozważyć wykonanie badania płynu mózgowo-rdzeniowego. Objawy faktycznie mogą wskazywać na chorobę demielinizacyjną.

neuron 2011-10-15, 16:59