Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Osłabienie siły mięśniowej nóg, zawroty głowy i problemy z równowagą

Osłabienie siły mięśniowej nóg, zawroty głowy i problemy z równowagą

Witam, mam 34 lata, mam objawy osłabienia nóg, czasem zawroty głowy i niewielkie problemy z równowagą - być może od nerwicy którą leczyłem. Miałem robione MRI głowy a oto wynik:
Nadnamiotowo w obrębie istoty białej widoczne liczne rozproszone i łączące się ze sobą ogniska hiperintensywne w czasie T2 zależnym, umiejscowione przykomorowo i podkomorowo. Dalsze podobne ogniska widoczne są w spoidle wielkim, pniu mózgu oraz obu półkulach móżdżku. Pojedyncze, z wyżej opisanych zmian, wykazują obniżony sygnał w czasie T1 zależnym.
Po podaniu środka kontrastowego nie obserwuje się wzmocnienia.
Innych zmian w obrębie półkul i pnia mózgu oraz móżdżku nie stwierdzono. Komory w granicach normy (prawy trójkąt komorowy i róg potyliczny nieco szersze). Dodatkowo - wariant anatomiczny w postaci mega cisterna magna. Zachowany, prawidłowy sygnał z dużych naczyń mózgowia. Nie widać zmian na podstawie czaszki, w strukturach pośrodkowych i na pograniczu czaszkowo-szyjnym. Prawidłowe oczodoły i zatoki przynosowe.
Co to może być za schorzenie, proszę o pomoc? Obawiam się SM, ale też neuroboreliozy, często byłem ukąszony przez kleszcza - ponad 100 razy
Wniosek: Liczne ogniska hiperintensywne w czasie T2, w istocie białej nadnamiotowo, w spoidle wielkim, a także w pniu mózgu i móżdżku, spełniające kryteria dla procesu demielinizacyjnego o charakterze SM.
Proszę, pomóżcie!

Daniel 2012-09-24, 14:15

Postaraj się o zrobienie Ci nakłucia lędźwiowego, choć nie wiem czy to wystarczy.

Michał 2013-05-06, 12:18

Ja choruję od 21 lat na SM. Leczona byłam wszystkim, miałam przerwy w leczeniu. W zasadzie choroba postępowała bez względu na wszystko. Wiele rzeczy niekonwencjonalnych zdążyłam poznać przez ten czas. Stan się pogarszał, nie ma co ukrywać. Swego czasu trafiłam na stronę http://www.immunoagresja.pl i po konsultacji z moim lekarze spróbowałam terapii. To dopiero trzeci miesiąc, ale szczerze mogę powiedzieć, że czuję ogromna różnicę. Ciekawa jestem na ile choroba uszkodziła mój system nerwowy i ile jest w stanie cofnąć ta terapia. Jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam Krysia.

Krysia 2013-05-13, 14:42

Miałem zrobione nakłucie i wyszły prążki, na szczęście potencjały wywołane wyszły dość dobrze. Mam raczej to SM, nic nie poradzę, ale czasem najdzie mnie i szukam nadal;) Korzystam z terapii COPAXONEM, wydaje mi się że jest ciut lepiej choć to dopiero 2 miesiące jak się kłuję.
Zastanawiam się co oznacza poziom przeciwciał przeciwneuronalnych które u mnie są ujemne. Czy one występują tylko podczas rzutu a potem szybko znikaja???

Daniel 2013-11-04, 15:17