Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Osłabienie, brak sił, ból głowy i częśniowy zanik widzenia

Osłabienie, brak sił, ból głowy i częśniowy zanik widzenia

Witam, bardzo proszę o komentarz do mojego jego wyniku. Martwię się a wizyta u neurologa dopiero za 10 dni.
25 lat, kobieta, objaw: kilka razy (3-5) wystąpiło u mnie nagłe osłabnięcie, brak siły, ból głowy i częściowy zanik widzenia na lewe oko na kilka - kilkanaście minut, częściowo obraz w lewym oku jak za mgłą.
Badanie: RM głowy w obrazach T1 i T2 zależnych,w płaszczyznach osiowych, czołowych i strzałkowych przed i po dożylnym kontraście w sekwencji Flair.
W istocie białej prawego płata czołowego widoczne jest pojedyncze ognisko hyperintensywne w sekwencji Flair o średnicy ok 2 mm, nie ulegające wzmocnieniu pokontrastowemu; dwie zmiany o podobnym charakterze widoczne w lewym płacie potylicznym wielkości 4mm. Obraz RM może odp. zmianom bliznowatym podemielinizacyjnym, pozapalnym lub poniedokrwiennym. Struktura mózgowia bez zmian ogniskowych bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Rezerwa płynowa zachowana, układ komorowy nieposzerzony bez cech ucisku i przemieszczeń.

Jakie są szanse, że nie mam SM? bardzo proszę o opinię

Aleksandra 2013-01-13, 01:07