Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Osłabienia nóg, zawroty głowy i niewielkie problemy z równowagą

Osłabienia nóg, zawroty głowy i niewielkie problemy z równowagą

Witam, mam 34 lata, mam objawy osłabienia nóg, czasem zawroty głowy i niewielkie problemy z równowagą. Miałem robione MRI głowy a oto wynik:
Nadnamiotowo w obrębie istoty białej widoczne liczne rozproszone i łączące się ze sobą ogniska hiperintensywne w czasie T2 zależnym, umiejscowione przykomorowo i podkomorowo. Dalsze podobne ogniska widoczne są w spoidle wielkim, pniu mózgu oraz obu półkulach móżdżku. Pojedyncze, z wyżej opisanych zmian, wykazują obniżony sygnał w czasie T1 zależnym.
Po podaniu środka kontrastowego nie obserwuje się wzmocnienia.
Innych zmian w obrębie półkul i pnia mózgu oraz móżdżku nie stwierdzono. Komory w granicach normy (prawy trójkąt komorowy i róg potyliczny nieco szersze). Dodatkowo - wariant anatomiczny w postaci mega cisterna magna. Zachowany, prawidłowy sygnał z dużych naczyń mózgowia. Nie widać zmian na podstawie czaszki, w strukturach pośrodkowych i na pograniczu czaszkowo-szyjnym. Prawidłowe oczodoły i zatoki przynosowe.
Co to może być za schorzenie, proszę o pomoc? Obawiam się SM, ale też neuroboreliozy, często byłem ukąszony przez kleszcza - ponad 100 razy
Wniosek: Liczne ogniska hiperintensywne w czasie T2, w istocie białej nadnamiotowo, w spoidle wielkim, a także w pniu mózgu i móżdżku, spełniające kryteria dla procesu demielinizacyjnego o charakterze SM.
Proszę, pomóżcie!

Daniel 2012-08-30, 09:05