Forum neurologiczne » Neurologia » Opis tomografii

Opis tomografii

Witam chciałabym prosić o wytłumaczenie opisu badania bo jestem przerażona że za chwile będe inwalidką :(.

Nieznaczna lewostronna skolioza kręgosłupa.
Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach Luschki powodują zwężenie otworów m-k : prawostronnie umiarkowanie c3/c4 oraz c4/c5,obustronnie znacznie z prawostronną przewagą c5/6 oraz lewostronnie c6/7 umiarkowanie.
Dodatkowo:
C5/6-osteofitoza krawędzi tylnych trzonów kręgów z ze skąpym uogólnionym uwypukleniem krążka m-k powodują modelowania worka oponowego.
C6/7-skąpy objaw próżni w obrębie krążka m-k.
Poza tym otwory m-k i kanał kręgowy o prawidłowych wymiarach
Poza tym struktury kręgosłupa są prawidłowe

Wnioski: zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze


byłam z tym u neurologa,ale prócz rehabilitacji i oszczędzania się nic nie zaleciła.....nic nie wytłumaczyła w sumie.Powiedziała ze jak na 31 lat to zmian jest dużo ale nie ma tragedii,że dużo ludzi takie ma.Że nie widać tu dyskopatii.Wspomniałam ze mam odrętwiały palec ale jakoś nie zrobiło to wrażenia. Powiedziała ze ból może ale wcale nie musi wrócić.W tej chwili po taśmach które miałam założone na odbarczenie nerwów ,ból jakby za pomocą magicznej różdżki odszedł i cisza

Proszę o wytłumaczenie mi czy te zmiany już będą się tylko pogłębiać i będą boleć? Czy jest szansa że się zahamuje.Nigdy nie pracowałam ciężko fizycznie nikt w rodzinie nie ma problemów z kręgosłupem. Czy możliwe żeby płyta była źle opisana przez radiologa?

Klaudia 2015-06-23, 16:55