Forum neurologiczne » Neurologia » Opadający kącik ust,wrażenie spuchnięcia części ust i zniekształcone czucie na fragmentcie skóry na plecach

Opadający kącik ust,wrażenie spuchnięcia części ust i zniekształcone czucie na fragmentcie skóry na plecach

Zaczęło się w grudniu po zapaleniu prawego płuca- na placach po prawej stronie na wysokości łopatki mam zniekształcone czucie, tak jakby fragment skóry był pod znieczuleniem. Potem (pod koniec stycznia) zauważyłam, że opada mi prawy kącik ust, najbardziej widać to przy uśmiechu bez pokazywania zębów, wtedy najlepiej widać że prawy kącik podnosi się tylko nieznacznie, przez co zamiast usmiechu wychodzi jakis ironiczny grymas. Teraz zaczęłam odczuwać jakby prawa górna warga była spuchnięta i lekko znieczulona. Nie poszłam z tym jeszcze do lekarza, ponieważ sprawa prawego kacika raz wyglądala lepiej raz gorzej. Czasami było to widoczne, a czasami ślad po tym nie zostal. Ale teraz kiedy doszla ta sprawa z wargą zaczynam się martwic, czy nie będzie postępować i nie zrobi się jeszcze gorzej. Czy powinnam udać się do lekerza czy poczekać aż objawy znikną albo staną się bardziej wyraźne? Najbardziej martwię się że podczas wizyty kącik ust będzie wyglądał akurat normalnie i wyjdzie że jestem przewrażliwiona.

Sylwia 2015-03-21, 13:42