Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Omdlenia przy torbieli i niewielkich nieprawidłowościach w EEG

Omdlenia przy torbieli i niewielkich nieprawidłowościach w EEG

Witam. Mam 17 lat. Od września tamtego roku zdarzały mi się zawroty głowy i omdlenia, ale zdarzało się to raz na jakiś czas. Od niedawna objawy zaczęły się nasilać i omdlenia zdarzają mi się przynajmniej raz na dwa tygodnie. Miałam robione badania różnego rodzaju i wszystko było wporządku, Ostatnio miałam robiony rezonans magnetyczny i wykryto torbiela 10, 5 mm i przyścienne pogrubienia błony śluzowej w sitowiu. Poza tym w badaniu EEG niewielkie nieprawidłowości w okolicy skroniowo-ciemieniowej prawostronnie, stymulowanymi hyperwentylacją. Prócz tego w zapisie Holter EKG nieutrwalony, kilkusekundowy częstoskurcz nadkomorowy. Czy te omdlenia mogą mieć coś wspólnego z czymś stąd czy szukać dalej? Czy jest to groźne dla zdrowia. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Klaudia 2011-11-27, 21:02

Przyczyną zawrotów głowy są najpewniej zaburzenia rytmu serca, a także nie można wykluczyć nieprawidłowości w eeg. Co do pogrubienia błony śluzowej zatok należy skonsultować się z laryngologiem.

neuron 2011-11-30, 12:46