Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Omdlenia przy ogniskach hiperintensywnych w istocie białej przykomorowej i obwodowej

Omdlenia przy ogniskach hiperintensywnych w istocie białej przykomorowej i obwodowej

WYNIK: Liczne drobne różnej wielkości ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zależnych i w FLAIR od 3-7mm średnicy zlokalizowane w istocie białej przykomorowej i obwodowej oraz korze w rzucie naczyń przeszywających najwieksze ognisko obrzekowe rombowatego kształtu widoczne w obszarze korowo-podkorowym lewego płata czołowego.po prawej drobne ogniska w pł.czołowym.Zmiany cechuje różna faza ewolucji od jamek otoczonych blizną do zmian ulegających wzmocnieniu i zwiewnych obrzękowych.Nie uwidoczniono ognisk podnamiotowych i w ciele modzelowatym.bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego opon mózgowo-rdzeniowych i struktur podstawy czaszki.
Badanie było wykonane z powodu omdlenia rok temu.Omdlenie objawiło się światełkami w oczach,straciłam przytomność na ok 5-10min.w trakcie utraty przytomności mało co nie przegryzłam sobie języka.następnie trafiłam do szpitala.w szpitalu spędziłam 9 dni-lekarze niewiedzieli co mi jest.robili mi różne badania w tym pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego, rezonans(chcieli sprawdzić czy może to bolerioza czy sm).poza omdleniem żadnych objawów klinicznych nie miałam które mogłyby wskazywać sm a może padaczkę.nic nie zostalo stwierdzone.równo 2 miesiące po tym zdarzeniu znów straciłam przytomność.od tamtej pory nic się ze mną nie dzieje.ten wynik jest zrobiony po roku czasu od tamtego zdarzenia.

Magda 2011-02-07, 11:57

Opisane zmiany hiperintensywne mogą być zarówno naczyniopochodne, ale także wskazywać na demielinizację. Najlepiej kliszę wyniku pokazać lekarzowi, który zlecił wykonanie badania. Omdlenia mogą być pochodzenia naczyniowego, jeśli wykluczono padaczkę i sm.

neuron 2011-02-07, 19:10