Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » OL latencja wydłużona i niespecyficzne ognisko w lewym płacie czołowym

OL latencja wydłużona i niespecyficzne ognisko w lewym płacie czołowym

W ubiegłym roku przeszłam pozagałkowe zaplenie nerwu wzrokowego w oku lewym. Wówczas MRI czyste, badanie płynu mózgowo rdzeniowego w normie, brak prązków oligoklonalnych.
W ubiegłym tygodniu miałam robione potencjały wywołane wzrokowe. OP latencja w normie, OL latencja wydłużona ( norma do 117, ja mam 123).
Na drugi dzień po potencjałach miałam wykonane MRI głowy bez i z kontrastem. Wszystko ok poza jednym: niespecyficzne ognisko w sekwencjach T2 i Flair w lewym płacie czołowym o średnicy 3mm. Nie uległo patologicznemu wzmocnieniu po podaniu kontrastu Bez komentarza radiologa co to może być?
Mam pytanie czy to oznacza rozwój SM? Czy zawsze w SM wzmacniają się plaki, czy tylko te aktywne? W ubiegłym roku wszystko było ok, a teraz ta zmiana? z góry dziękuję za pomoc

Magda 2012-07-23, 13:50

Córka 12 lat w opisie wyniku badania ma pojedyncze drobne ognisko 2 mm w istocie białej lewej półkuli mózgu-niespecyficzne oraz 3 drobne torbielki o średnicy 2-3 mm przy rogach przednich komór bocznych. Do lekarza termin mamy dopiero na kwiecień. Czy powinnam się niepokoić?

Maja 2013-01-22, 12:23