Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Ognisko podwyższonego sygnału zlokalizowane w środku półowalnym prawej półkuli mózgu

Ognisko podwyższonego sygnału zlokalizowane w środku półowalnym prawej półkuli mózgu

Bardzo proszę o wyjaśnienie wyniku badania MRI - szczególnie chodzi mi o zdanie mówiące o *ognisku podwyższonego sygnału. Dodam, że badanie miałam robione z kontrastem, ale ani słowa o tym w opisie, dziwne... nie wiem co mam o tym sądzić? czy mogę mieć SM?

*Badanie MR mózgowia wykonane sekwencjami TSE, FLAIR, DWI i HEMO w obrazach T1- i T2- zależnych. W mózgowiu stwierdza się pojedyncze ognisko podwyższonego sygnału w sekwencji FLAIR, zlokalizowane w środku półowalnym prawej półkuli mózgu. Innych istotnych zmian ogniskowych nie stwierdza się. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Kąty mostowo-możdżkowe wolne. W kośćcu czaszki istotnych zmian patologicznych nie stwierdza się.

Dziękuję za wyjaśnienie.

Marta 2013-03-07, 19:21

Uwidoczniono 3mm niespecyficzne ognisko podwyższonego sygnału w istocie białej prawego ośrodka półowalnego, najprawdopodobnie naczyniopochodne, bez ostrego niedokrwienia w DWI. Poza tym mózgowie o prawidłowym sygnale. Układ komorowy nieposzerzony, bez przemieszczeń.
Przestrzenie płynowe przymózgowe zachowane

Robert 2013-11-13, 13:13