Forum neurologiczne » Neurologia » Ognisko o podwyższonym sygnanale w istocie białej

Ognisko o podwyższonym sygnanale w istocie białej

Witam,oto wyniki mojej żony,które dzisiaj odebraliśmy,bardzo proszę o jakąś informacje czy to coś poważnego.

Badanie MR głowy numer 1666 z dnia 19.07.2012 wykonano w sekwencjach SE, TSE, TIRM,SWI, DWI w obrazach T1, T2, PD - zależnych w trzech płaszczyznach oraz sekw angio bez podania środka kontrastowego.

*W istocie białej podkorowo na pograniczu płata czołowego z ciemieniowym po stronie lewej widoczne pojedyncze ognisko o śr 4 mm o podwyższonym sygnale w obrazach T2,PD zależnych i sekw. TIRM i drugie także o średnicy 4mm przyleganiu do rogu przedniego komory bocznej prawej widoczne pojedyncze ognisko o podwyższonym sygnale w obrazach T2, PD i w sekwencji TIRM.
Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych.
Obraz MR półkul móżdżku i pnia mózgu w normie.
Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, symetryczny, nieposzerzony.
W sekw DWI i na mapie ADC cech ograniczenia swobodnej dyfuzji nie widać.
Obraz dużych pni tętniczych koła Willisa w normie.

Wn: 2 niespecyficzne ogniska o podwyższonym sygnale i lokalizacji jw - do dalszej obserwacji. *

Krzysztof 2012-07-30, 14:25

Wszystko zależy jakie występują objawy kliniczne. Takie zmiany nalezy obserwować pod kątem SM.

neuron 2012-08-12, 14:42

Objawy to częste zawroty głowy,szczególnie przy odchyleniu głowy do tyłu,bóle głowy,problemy z trafieniem w zamierzony cel (tzn potykanie itp) Neurolog który widział wynik stwierdził,że te zmiany to nic poważnego i że mogły wystąpić w skutek np. problemu z ciśnieniem,porónał je do pieprzyków na skórze,ale prawda jest taka,że zmiany są,zawroty co jakiś czas się pojawiają a ich przyczyna nie jest znana :(

Krzysztof 2012-08-23, 16:04

Wtam mam 25 lat i w tamtym roku przez silne bóle głowy skierowano mnie na MR badanie: w istocie białej w sąsiedztwie rogu czołowego lewej komory bocznej ognisko 6mn o podwyższonym sygnale w T2 i Flair bez cech wzmocnienia kontrastowgo- obraz niejednoznaczny- naczyniopochodne? demielinizacyjne? Poza tym bez zmian ogniskowych. Układ komorowy i przymózgowie przestrzenne prawidłowe. Wskazane badanie kontrolne MR za około 12 m-cy. dlatego teraz znów otzymałam skieroanie na MR - CZy mogę miec jakieś obawy i co do końca oznacza ta diagnoza?

JUSTYNA 2012-09-10, 16:03

Proszę o przetłumaczenie mi teg badania, czy jest to cos niepokojącego, objaw jakieś choroby ?
W istocie białej w sąsiedztwie rogu czołowego lewej komory bocznej oecne ognisko 6mn o podwyższonym sygnale w T2 i Flair bez cech wzmocnienia kontrastowego - obraz niejednoznaczny-naczynipochodne? demielinizacyjne?. Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych. Układ komorowy i przymógowie przestrzenne prawidłowe. Wskazane badanie kontrolne MR za około 12 m-cy.

Ala 2012-09-14, 14:00