Forum neurologiczne » Neurologia » Ognisko o podwyższonym sygnale na pograniczu mostu oraz konarów móżdżku po stronie lewej

Ognisko o podwyższonym sygnale na pograniczu mostu oraz konarów móżdżku po stronie lewej

Na pograniczu mostu oraz konarów móżdżku po stronie lewej widoczne ognisko o podwyższonym sygnale w obrazach T2 i nieostrych zarysach wielkości 12x10x11 mm. Po podaniu kontrastu stwierdza się cechy umiarkowanego wzmocnienia zmia ny*
Jestem męzczyzną 48 lat. Nie zauwazam wyraźnych objawów klinicznych, chociaż moje rodzeństwo choruje na ataksję móżdzkowo rdzeniową














Sasza 2011-11-25, 08:12

Ataksja rdzeniowo-móżdżkowa jest chorobą genetyczną, także nie wykluczone, że i Pan odziedziczył takie geny. Co do wyniku badania to może być zmiana naczyniopochodna, czyli niedokrwienna lub demielinizacyjna.

neuron 2011-11-29, 09:54

Rugie badanie MR głowy za pół roku. Nieregularna zmiana w obrazach T2 zaleznych w tym Flair na pograniczu mostu i konarów móżdżku po stronie lewej wielkości 12x11x10mm.Po podaniu kontrastu stwierdza się cechy umiarkowanego wzmocnienia zmia ny. Obraz i wielkość nie uległy istotnej zmianie w porównaniu z badaniem poprzednim.
Czy mam się już bać?

Sasza 2012-05-25, 11:44

Drugie badanie MR głowy za pół roku. Nieregularna zmiana w obrazach T2 zaleznych w tym Flair na pograniczu mostu i konarów móżdżku po stronie lewej wielkości 12x11x10mm.Po podaniu kontrastu stwierdza się cechy umiarkowanego wzmocnienia zmia ny. Obraz i wielkość nie uległy istotnej zmianie w porównaniu z badaniem poprzednim.
Czy mam się już bać?

Sasza 2012-05-25, 11:45