Forum neurologiczne » Neurologia » Ogniska w sąsiedztwie trójkąta komorowego prawej komory bocznej

Ogniska w sąsiedztwie trójkąta komorowego prawej komory bocznej

Badanie MRI wykonane w sekwencji SE i IR, obrazy T1 i T2- zależnie uwidoczniło pojedyńcze drobne ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2- zależbych i IR, zlokalizowane w okołokomorowej istocie białej w sąsiedztwie trójkąta komorowego prawej komory bocznej i na styku czołowo ciemieniowym po stronie lewej, nie ulegające wzmocnieniu po kontraście.
Obraz MR niejednoznaczny - może odpowiadać zmianom naczyniopochodnym- niedokrwiennym ewentualnie zmianom w przebiegu choroby demielinizacyjnej.

Barbara 2012-05-10, 19:51

Opis nie jest jednoznaczny i oprócz tego co zostało opisane trudno się wypowiedzieć czy jest do zmiana na tle niedokrwiennym czy na tle procesu demielinizacyjnego. Ważny jest wywiad kliniczny i czynniki ryzyka, ewentualna dalsza diagnostyka w przypadku wątpliwości lekarza prowadzącego.

neuron 2012-05-10, 20:08

Dziękuję za odpowiedz wiem, że powinien wypowiedzieć się lekarz prowadzący...jednak termin mam dopiero na koniec lipca :-( dodam, że badanie zostało wykonane z uwagi na bóle głowy a podczas badania u okulisty wyszło niedowidzenie połowiczne skroniowe...prosze mi powiedzieć czy mam się czym martwić ??

Barbara 2012-05-14, 10:26

Takie zaburzenie widzenia możne przemawiać za etiologią niedokrwienną. Może Pani jeszcze udać się, w razie pogorszenia dolegliwości, do izby przyjęć, gdzie konsultuje neurolog.

neuron 2012-05-14, 20:37