Forum neurologiczne » Neurologia » Ogniska nieprawidłowego wysokiego sygnału w sąsiedztwie rogów tylnych komór bocznych

Ogniska nieprawidłowego wysokiego sygnału w sąsiedztwie rogów tylnych komór bocznych

Badanie MR głowy wykonane w obrazach T1,PD i T2 zależnych wykazuje układ komorowy nieposzerzony nieprzemieszczony, przestrzenie podpajęczynówkowe prawidłowe. Ogniska nieprawidłowego wysokiego sygnału w obrazach PD i T2 zależnych w istocie białej obu półkul mózgu w sąsiedztwie rogów tylnych komór bocznych - obraz niejednoznaczny: zmiany pozapalne? demielinizacyjne?. Poza tym intensywność sygnałów z istoty białej i szarej mózgowia prawidłowa, zmian o charakterze ogniskowym nie stwierdza się. Program angio MR niedrożności ani wady naczyniowej w obrębie tętnic koła Willisa nie wykazuje.
Badanie MR wykazało to co opisałam, neurolodzy nic na nim nie widzą,ja wydałam mnóstwo pieniędzy na badanie i dalej nic nie wiem. Będę żyć długo, czy będę powoli umierać.

Małgorzata 2011-11-17, 09:19

Szkoda, że nie wymieniła Pani jaki był powód diagnostyki i jakie objawy kliniczne występują. Trudno powiedzieć czy to faktycznie zmiany pozapalne czy naczyniopochodne. Na pewno nie ma nic niepokojącego poza tym.

neuron 2011-11-19, 17:00