Forum neurologiczne » Neurologia » Ogniska malacyjne korowo-podkorowe w prawym płacie czołowym

Ogniska malacyjne korowo-podkorowe w prawym płacie czołowym

Witam!
Mam 29 lat, jestem po kraniotomii lewo i prawostronnej z powodu wodniaków 28 lat temu... obecnie z powodu powiekszenia sie prawego oka i kłopotów z widzeniem trafiłam do okulisty, nastepnie do neurologa, który po badaniu nie stwierdził żadnych ubytków neurologicznych. Ze względu na wywiad neurologiczny *+* dostałam skierowanie na CT głowy, w którym wyszło mo ognisko malacyjne korowo-podkorowe o wymiarach 18 na 38 mm w prawym płacie czołowym, poza tym w pozostałych strukturach wszystko ok. Czy ktoś może mi powiedzieć co dalej mam z tym zrobić poza udaniem sie do neurologa i z czym to moze sie wiazac.... bardzo sie denerwuję...

Kasia 2011-10-08, 21:41

Ognisko malacyjne jest najpewniej wynikiem przebytej przed laty operacji. Co do wrażenia powiększenia gałki ocznej to może być to sprawa endokrynologiczna lub okulistyczna.

neuron 2011-10-09, 17:03

Endokrynologicznie wstępnie się przebadałam pod kątem tarczycy, okulista po dwukrotnym badaniu też w zasadzie nic nie stwierdziła, ale idę do kolejnego okulisty. Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Kasia 2011-10-09, 18:39