Forum neurologiczne » Neurologia » Ogniska hiperintensywne w istocie białej przykomorowej i obwodowej oraz korze

Ogniska hiperintensywne w istocie białej przykomorowej i obwodowej oraz korze

Liczne drobne różnej wielkości ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zależnych i w FLAIR od 3-7mm średnicy zlokalizowane w istocie białej przykomorowej i obwodowej oraz korze w rzucie naczyń przeszywających najwieksze ognisko obrzekowe rombowatego kształtu widoczne w obszarze korowo-podkorowym lewego płata czołowego.po prawej drobne ogniska w pł.czołowym.Zmiany cechuje różna faza ewolucji od jamek otoczonych blizną do zmian ulegających wzmocnieniu i zwiewnych obrzękowych.Nie uwidoczniono ognisk podnamiotowych i w ciele modzelowatym.bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego opon mózgowo-rdzeniowych i struktur podstawy czaszki.

Jak można zdiagnozować taki wynik?proszę o szybko informację

Magda 2011-02-03, 19:17

Badanie wykonano po urazie, udarze czy z innego powodu? Bez tego trudno mi zinterpretować wynik badania.

neuron 2011-02-04, 11:08

Badanie było wykonane z powodu omdlenia rok temu.Omdlenie objawiło się światełkami w oczach,straciłam przytomność na ok 5-10min.w trakcie utraty przytomności mało co nie przegryzłam sobie języka.następnie trafiłam do szpitala.w szpitalu spędziłam 9 dni-lekarze niewiedzieli co mi jest.robili mi różne badania w tym pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego, rezonans(chcieli sprawdzić czy może to bolerioza czy sm).poza omdleniem żadnych objawów klinicznych nie miałam które mogłyby wskazywać sm a może padaczkę.nic nie zostalo stwierdzone.równo 2 miesiące po tym zdarzeniu znów straciłam przytomność.od tamtej pory nic się ze mną nie dzieje.ten wynik jest zrobiony po roku czasu od tamtego zdarzenia.
Proszę o pomoc w tej sprawie
Pozdrawiam

Magda 2011-02-04, 19:14

Bardzo proszę o zinterpretowanie mojego wyniku MRI głowy,oto opis:Badanie MR mózgowia wykonano w sekwencjach SE , FSE , FLAIR , DWI obrazach T1 i T2 - zależnych , w trzech płaszczyznach. Podano środek kontrastowy. W przykomorowej istocie białej obu półkul mózgu stwierdzono obecność nielicznych ognisk średnicy do 7 mm ,hyperintensywnych w obrazach T2 - zależnych i sekwencji FLAIR , izointensywnych w obrazach T1 - zależnych , bez cech ograniczenia dyfuzji i wzmocnienia pi podaniu kontrastu. Zmiany lokalizują się głównie w regionach skroniowo - ciśnieniowych i mają niespecyficzny charakter - demielinizacyjny? , do dalszej obserwacji. Pozostałe struktury nad i podnamiotowe mózgu bez uchwytnych zmian ogniskowych oraz ognisk patologicznego gromadzenia środka kontrastowego. Układ komorowy nadnamiotowy ustawiony pośrodkowo , symetryczny, bez ucisku i przemieszczeń. Zbiorniki podstawy mózgu bez zmian.

Karol 2013-12-21, 02:58

Oto fragment opisu badania -kobieta 67 lat- *obustronnie w istocie białej przykomorowe oraz w strukturze głębokiej ogniska naczyniopochodne różnej wielkości- co to oznacza

Marzena 2014-01-10, 09:47