Forum neurologiczne » Neurologia » Ogniska demielizacyjne w płacie czołowym i ciemieniowym

Ogniska demielizacyjne w płacie czołowym i ciemieniowym

Proszę o interpretację mojego badania MR głowy , który został wykonany w trakcie leczenia szpitalnego odbiorczego uszkodzenia słuchu :
Cechy poszerzenia przestrzeni płynowych przymózgowych w okolicach płatów czołowych obustronnie. W obrębie istoty białej obu półkul mózgowych, głównie w płatach czołowych i ciemieniowych widoczne są dość liczne ogniska zmian demielizacyjnych w sąsiedztwie rogów przednich i tylnych komór bocznych oraz o lokalizacji podkorowej. Wielkość ognisk jest zróżnicowana od 2 do 7mm. Pojedyńcze pasmo deminelizacyjne ok.3x1mm w obrębie trzonu ciała modzelowatego. Zadne z ognisk nie wykazuje cech utrudnionej dyfuzji ani nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego. W badaniu nie uwidoczniono ewidentnej obecności zmian ogniskowych ani ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego.
Dodam, że mam 50 lat i poza szumem w uchu nic mi nie dolega. Czuję się zdrową osobą, czy ten rezonans może potwierdzac stwardnienie rozsiane?

Ula 2014-03-29, 18:01