Forum neurologiczne » Neurologia » Ogniska demielinizacyjne lub naczyniopochodne i jama porencefaliczna w mózgu

Ogniska demielinizacyjne lub naczyniopochodne i jama porencefaliczna w mózgu

Bardzo proszę o interpretację rezonansu magnetycznego głowy z kontrastem.

Cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie uwidoczniono. W zakresie istoty białej mózgowia w piętrze nadnamiotowym obecnośc nielicznych drobnych stref odpowiadających najpewniej ogniskom demielinizacji /tło naczyniopochodne prawdopodobne/. Dodatkowo w zakresie istoty białej płata czołowego lewego obecności drobnej jamy porencefalicznej. Układ komorowy nie przemieszczony, nie poszerzony. Obecnośc anomalii rozwojowej w postaci jamy Vergi i jamy przegrody przeźroczystej. Przestrzeń płynowa pajęczynówki nie poszerzona.


Rezonans z dnia 20.06.2011 prawie rok po wypadku komunikacyjnym z dnia 16.7.2011

z rozpoznaniem :
pourazowy krwiak przymózgowy w okolicy ciemieniowo potylicznej prawej
pourazowy obrzęk mózgu
śpiączka
ostra niewydolnośc oddechowa
zakażenie dolnych dróg oddechowych

bardzo proszę o interpretacje, czekam na wizytę u neurologa i martwi mnie to, że nie wiem czy wynik odpowiada pozostałością po urazie czy dzieje się coś złego z czym nie powinnam zwlekac i udac się jak najszybciej do lekarza.
Dziękuję.

Gosia 2012-06-27, 14:26

Proszę o interpretację mojego wyniku MR głowy.
-------------------------------------------------------------------

W lewej półkuli móżdżku widoczna przestrzeń płynowa o wym. 12 x 7 mm-
- odp. jamce porencefalicznej.
W istocie białej podkorowej, okołokomorowej i środków półowalnych obu półkul mózgu widoczne średnio liczne ogniska śr, do 5 mm, hiperintensywne w obrazach T2-zależnygh i sekw. FLAIR, odpowiadające ogniskom demielinizacji, najpewniej naczyniowopochodnej. Poszerzenie przestrzeni Virchowa-Robina.
Mam 55lat.

Weronika 2013-11-23, 11:07