Forum neurologiczne » Neurologia » Odczuwanie uczuć po urazach głowy

Odczuwanie uczuć po urazach głowy

Witam
Bardzo proszę o pomoc.
Mój chłopak miał wypadek komunikacyjny w wyniku którego doznał urazu głowy. Obrzęk mózgu. Śpiączka. Aktualnie jest pół roku po wypadku. Nie pamięta dwóch miesięcy po wypadku. Lekarz zalecił mu powrót do pracy. Jeździ już autem. Problem w tym, że jeszcze nie jest osobą z przed wypadku. Zachowuje się tak jakby nie widział, że komuś może robić przykrość, jakby nie czuł konsekwencji swoich czynów i co ważne twierdzi, że nie czuje uczuć, że nie czuje miłości, co go wprowadza w jakiś negatywny nastrój. Dodatkowo ma problem z oddawaniem moczu, gdyż oddaje go powoli, wcześniej miał problem z nietrzymaniem moczu, ale to już wróciło do normy. Przez jedną chwilę zachowuje się jak osoba z przed wypadku, okazuje zainteresowanie, a np po paru chwilach siedzi i nie zwraca na nic uwagi. Nie chce zrozumieć drugiej strony. Neurolog po EEG stwierdził, że jeszcze płat czołowy mózgu jest uszkodzony. Proszę mi powiedzieć czy to wszystko jest normalne, jak sobie z tym radzić. Mi jako jego dziewczynie chwilami naprawdę już brakuje sił i nie wiem czy to ma jakiś związek z tym urazem czy po takim uszkodzeniu mózgu występują takie zachowania? I w ile czasu ludzie po takich wypadkach dochodzą do siebie. Wiem, że to jest różnie, każdy przypadek jest inny, ale proszę mi coś rozjaśnić, bo już naprawdę nie wiem co myśleć, a informacji na taki temat jest wszędzie bardzo niewiele...

Nena 2011-12-11, 00:02

Tak, są to zmiany pourazowe. Czasami udaje sie że ustępują całkowicie, częściej jednak utrzymują się zaburzenia. Należy rozważyć konieczność leczenia i kontakt z psychologiem.

neuron 2011-12-19, 21:04