Forum neurologiczne » Neurologia » Obustronny konflikt naczyniowo-nerwowy

Obustronny konflikt naczyniowo-nerwowy

Obustronny konflikt naczyniowo nerwowy kompleksów nerwów VII i VIII - jakie są przyczyny , skutki i leczenie ?














Julia 2013-07-12, 12:18

Cześć,

Kilka lat temu wykryto u mnie konflikt po ok 8 latach *migren*. Pewnego dnia dostałam skurczów twarzy jak przy udarze i od tej pory walczyłam z tą dolegliwością kilka lat. Oczywiście leczono mnie 3-stopniowo. Najpierw metody farmakologiczne, następnie ostrzykiwanie toksyną botulinową, następnie 2 zabiegi operacyjne odbarczania nerwów. Pierwszy zabieg nie przyniósł rezultatów. Kolejny obarczony ryzykiem mogę w połowie uznać za udany - straciłam słuch w jednym uchu (pętla naczyniowa zawierała nerw słuchowy), po czym wystąpiły powikłania typu: głęboki niedowład prawostronny oraz ropień mózgu. Na dzień dzisiejszy jestem, szczęśliwie, po skutecznej antybiotykoterapii (w perspektywie była wizja kolejnej operacji). Ćwiczenia fizyczne przywróciły sprawność (znów biegam, jeżdżę na rowerze itd.). Ciężko wypowiadać się w sytuacji obustronnego konfliktu - z mojej skromnej opinii sprawa wydaje się skomplikowana, dlatego też polecam dobrać odpowiedniego lekarza do prowadzenia oraz dużo konsultacji u wszelkich neurochirurgów / neurotraumatologów itd. aby mieć jak największe rozeznanie w możliwościach oraz rozsądne przeprowadzenie leczenia.

Pozdrawiam ciepło i życzę dobrego samopoczucia - wiem co to za ból

Kasia 2013-08-01, 18:49

P.S. Jeśli chodzi o przyczyny - moim zdaniem trzeba się z tym urodzić - to anatomia mózgu (słowa jednego z lekarzy). Słyszałam też, że z wiekiem dochodzi do poszerzenia naczyń krwionośnych - stąd objawy. Ale nie traktuj tego jako hipotezę - każdy przypadek jest indywidualny. Mnie choroba złapała w wieku 20-stu kilku lat.

Kasia 2013-08-01, 20:01

Witam, mam te same objawy tylko u mnie występują silne zawroty głowy tez stwierdzono u mnie konflikt obustronny.Proszę o kontakt chciała bym się z kims o tym podzielic

kinga 2014-08-10, 20:23

Witajcie,

u mnie tez podejrzewają konflikt naczyniowo-nerwowy, a nawet neuralgię. Wszystko zaczęło się od okropnych mega silnych bólów głowy. Teraz objawów mam zdecydowanie więcej niestety. Jak się można z kimś skontaktować tu na forum....?

Mag. 2015-01-13, 13:32

Witajcie. Mam 27 lat i od kilku lat mam przeróżne problemy zdrowotne. Od kad pamiętam boli mnie głowa co jakiś czas, w 2008 roku trafiłam do szpitala z powodu niedowladu. Oczywiście nie wiedzieli co mi jest. Miałam różne badania i dopiero teraz wyszło i to przypadkiem co jest tego przyczyną. Mam problemy z prolaktyna i z powodu hiperprolaktynemi miałam robiony rezonans przysadki mózgowej w celu potwierdzenia bądź wykluczenia guza przysadki mózgowej. Okazało się ze mam obustronny konflikt naczyniowo-nerwowy VII i VIII. Tylko co z tym dalej robić robić? Może ktoś ma podobne prozdrowotne? Zapraszam do pisania: madzia1988#onet.eu, gdzie #to małpka :-) pozdrawiam

MADZIA 2015-06-11, 13:23