Forum neurologiczne » Neurologia » Obustronne pojedyncze drobne zmiany hiperintensywne w obrazach T2 zaleznych oraz w sekwencji FLAIR

Obustronne pojedyncze drobne zmiany hiperintensywne w obrazach T2 zaleznych oraz w sekwencji FLAIR

Witam! Mam na imie Ania (30 lat) i jestem tu nowa zupelnie nie wiem jak mam sie tu zachowac i czy ktos zechce mi odpisac. Licze ze znajdzie ze jakis ekspert ktory to przeczyta.Proszę może mi ktos pomoze w interpretacji wyniku, nie wiem czy ma sie czego obawiac, nie wiem czy mam sie spieszyc z wizyta u neurologa. Mialam robione banedanie rezonansu magnetycznego, poniewaz poziom prolaktyny jest lekko wysoki 29ml, zeby wykluczyc guza przysadki (ciagle wycieka mi z suka bilay plyn). Jednak moje problemy zaczely sie od odsztuszania sliny gestej i zelowatej lub żółtej nawet ropnej, czesto rano i to uczucie kluchy w gardle mam od ponad roku. Zrezygnawalam z pracy w Anglii zeby dowiedziec sie w Pl co mi jest, od wizyty mojego lekarza rodzinnego, a nawet wielokrotne wizyty juz tam w Anglii nie daly zadnego efektu (morfologia krwi, nawet na hiv, wymaz z gardla normalny wynik jak u zdrowych podobno). Od rodzinngo (badanie krwi, ob raz 2 , raz 8 raz 11 w odstepach miesiecznych, reszta ok, badanie PLWOCINY w normie, nic nie wykazalo) wysylano mnie do gastrologa, laryngologa ( wizyty u kazdego innego, RTG zatok, TK zatok wykazala plyn w lewej przegodzie nosa przyczepili sie mi mojej krzywej przegrody nosowej ktora mam od urodzenia, nie mam przez to problemow z oddychaniem, nie chrapie, nos jest drozny, owszem zbiera sie plyn w lewej komorze ale na Boga mam tak od urodzenia a objawy moje z ta slina i do tego dochadza inne, jak wypadanie wloso, bolacy czubek glowy, włosy, wrazenie zachwiania rownowagi), pulmonolog (3 wizyty, zrobiona spirometira ok, wynik dobry lekko ponad norme, z tym ze pielegniarka robiaca badanie powiedziala ze dziwnie oddycham, po wydechu jakbym robiła PAUZe, nie wiem co to jest i czy powinnam cos z tym zrobic , alegii nie mam, niski odczynnik, rtg klatki piersiowej bez zmian). Nastepnie sama zrobilam poziom prolaktyny i jest wyzszy, tz. lekko poza norma 29ml. Wiec o to i dlatego uprosilam REZONANS by wykluczyc i nie wiem co dalej. Mam sie niepokoic, gdzie mam isc.
Prosze niech mi ktos wyjasni wynik badania O ot i on:
wykonano sekwencje FSE oraz FLAIR uzyskuja obrazy T1- i T2 - zalezne w projekcji strzalkowej, czolowej i poprzecznej, przed i po dozylnym podaniu paramagnetycznego srodka kontrastowego. Badanie uzupelniono o cienowarstwowe skany strzalkowe na okolice przysadki i siodla tureckiego.
Obustronne pojedyncze drobne zmiany hiperintensywne w obrazach T2 zaleznych oraz w sekwencji FLAIR- zmiany nalezy roznicowac pomiedzy zmianami naczyniopochodnymi, niedokrwiennymi a zmianami demielinizacyjnymi. Najwieksza ze zmian o srednicy okolo 5 mm widoczna jest w okolicy czolowo-ciemieniowej prawej,laczna ilosc zmian okolo 8. Poza tym struktury mózgowa o prawidlowej morfologii sygnalu, bez zmian ogniskowych.
Przysadka mozgowa symetryczna o wym. RLxAPxCC 12x8x8 mm, z niewielkim uwypukleniem w kierunku doglowowym. Lejek ustawiony centralnie. Przysadka mozgowa bez ewidentnego formowania zmiany o charakterze ogniskowym. Po dozylnym podaniu paramagnetyku stwierdzono jednorodne wzmocnienie kontrastowe o obrebie gruczolu.
Uklad komorowy symetryczny, nieprzemieszczony. Plynowe przestrzenie w normie.
Po dozylnym podaniu paramagnetycznego srodka kontrastowego nie stwierdzono ognisk patologicznego wzmocnienia sygnalowego.
Dyskretne pogrubienie blozny sluzowej w obrebie obu zatok szczekowych, zwlaszcza w lewej oraz w sitowej i w zatokach czolowych.

Co to oznacza, skad to sie WZIEłO?
Co z przysadka?
Co dalej?
Czy to cos powaznego ?
Moge jesli ktos by zechcial sie blizej przyjerzec wyslac zdjecia mojej glowy na e mail.
Bardzo prosze o odpowiedz
Dziekuje
Ania

Ania 2011-12-14, 17:50