Forum neurologiczne » Neurologia » Obszary o niższej gęstości w prawej okolicy ciemieniowej w istocie białej

Obszary o niższej gęstości w prawej okolicy ciemieniowej w istocie białej

W prawej okolicy ciemieniowej w istocie białej widoczne dyskretne nieregularne obszary o niższej gęstości. Po podaniu kontrastu w sąsiedztwie prawej komory bocznej uwidocznił się niewielki obszar hyperdensyjny o wym. 0,9 cm budzący podejrzenie meta.
Dyskretne zaburzenie architektury w strukturach głębokich szczególnie po stronie prawej. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony.

Czy możliwe jest, że powyższa diagnoza jest związana z moim wypadkiem, który miał miejsce 8 lat temu? Nabiłam sobie wtedy potężnego krwiaka-guza nad prawym okiem obok skroni. Po kilku tygodniach, po braniu kilku tabletek aspiryny dziennie, guz zniknął. Nie miałam żadnych dolegliwości bólowych, ani ruchowych przez te lata.
Obecnie nie mam również żadnego bólu głowy, ale po terapii antybiotykowej (zapalenie siatkówek oczu) nasiliły się zaburzenia wzroku w lewym oku i nastąpiły zaburzenia w utrzymaniu równowagi ruchowej. Bardzo proszę o pomoc.

Ela 2012-10-04, 09:04