Forum neurologiczne » Neurologia » Obszar hyperdensyjny w płacie czołowym prawym przy linii pośrodkowej

Obszar hyperdensyjny w płacie czołowym prawym przy linii pośrodkowej

Odebrałam wynik TK z opisem głęboko w płacie czołowym prawym przy linii pośrodkowej widoczny jest słabo odgraniczony obszar hyperdensyjny o śred.6mm,nie ulegający wzmocnieniu ontrastowemu, odpowiadający najpewniej niewielkiemu zwapnieniu ( być może w obrębie nieczynnej malformacji naczyniowej .Poza tym tkanka mózgowa, przestrzenie płynowe i struktury kostne w badaniu TK bez uchwytnych zmian.
Do rozważenia dodatkowa ocena w badaniu MR
Bardzo proszę o wyjaśnienie ,czy jest to grożne














Dorota lat 44 2011-08-27, 21:37

Szkoda, że nie przytoczyła Pani ewentualnie występujących dolegliwości. Taka zmiana to najpewniej malformacja naczyniowa, nie jest wielka. Zatem może pozostać pod obserwacją, ewentualnie dalsza diagnostyka, jeśli tak zadecyduje neurolog.

neuron 2011-08-28, 10:29

Powodem skierowania na ww badanie było osłabienie 15 kwietnia 2011 roku,spowodowane biegunką i upadek,który spowodował uderzenie w głowę.Przez o. 2 miesiące miałam uszkodzone nerwy policzkowe, siny policzek i czoło ok.2-3 tygodni.Nie wiem czy ten wynik jest tego następstwem, czy może jest tego jakas inna przyczyna.Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedż

Dorota lat 44 2011-08-28, 10:52

Zdarza się ,że czuję co pewien czas ból w skroni w postaci jakby ukłucia. pociągając skórę koło prawego oka odczuwam lekkie ściąganie.Upadek ten był dość mocny , przy omdleniu derzyłam o kant umywali i kranu

Dorota lat 44 2011-08-28, 11:05