Forum neurologiczne » Neurologia » Obraz zmian o charakterze niespecyficznej demielinizacji na tle mikroaniopatii

Obraz zmian o charakterze niespecyficznej demielinizacji na tle mikroaniopatii

Proszę o zinterpretowanie wyniku badania rezonansu magnetycznego głowy:
W istocie białej obu płatów czołowych, w lokalizacji zarówno przykomorowej jak i podkorowo obecność pojedynczych ognisk o LD do max. do 4mm, hyperintensywnych w obrazach T2-zależnych i FLAIR, izo-i hypointensywnych w obrazach T1-zależnych - obraz zmian o charakterze niespecyficzney demielinizacji na tle mikroaniopatii.

Na skanach w projekcji strzałkowej widoczne dokanałowe przemieszczenie pierścienia włóknistego na poziomie przestrzeni m-kręgowej C4/C5 - do pełnej oceny w badaniu MRI odcinka szyjnego kręgosłupa.

Ulka 2012-04-17, 19:16

Nie napisała Pani jakie występują objawy neurologiczne, co jest istotne przy interpretacji badań neuroobrazowych. Taki opis może wskazywać na zmiany naczyniowe np. w przebiegu chorób tkanki łącznej. Najlepiej skonsultować się bezpośrednio z neurologiem.

neuron 2012-04-21, 10:16

Występujące objawy: silne bóle głowy, zawroty, uderzenia gorąca. Wizytę u neurologa mam dopiero na początku czerwca i nie wiem, czy mam czekać czy iść na prywatną wizytę. Dziękuję za odpowiedź.

Ulka 2012-04-22, 20:00

Radzę wykonać jeszcze MR odcinka C kręgosłupa. Decyzja o przyspieszeniu wizyty wynika w dużej mierze z nasilenia dolegliwości. Jeśli objawy są do wytrzymania można wstrzymać się do czerwca.

neuron 2012-05-20, 17:54