Forum neurologiczne » Neurologia » Obecność fal theta w odprowadzeniach skroniowych

Obecność fal theta w odprowadzeniach skroniowych

Kobieta,lat 30.Prosze o zinterpretowanie wyniku EEG-oslabienie podstawowego rytmu α,obecnosc fal theta w odprowadzeniach skroniowych,wyrazniej po stronie lewej.Wczesniej mialam CT glowy bez kontrastu-prawidlowy wynik,a zglosilam sie do neurologa po wystapieniu epizodow afazji ruchowej-raz trwajacej pare minut,kolejny raz,po paru miesiacach-ok.poltorej godziny,przez pare minut z drzeniem prawej reki,wystapily wtedy tez problemy z czytaniem-uczucie*skakania *liter w trakcie tego zdarzenia.
Przez pare miesiecy afazja nie powtorzyla sie,ale jestem zmeczona i senna,mam tez uczucie obnizonej sprawnosci intelektualnej,czasem-zwlaszcza wieczorem,mam problem z dobraniem slow odpowiednich.
Dwie osoby zwrocily uwage na to,ze mam lewe oko jakby mniejsze od prawego-ale moze to byc cecha wrodzona,a jedna- ze mi oko *ucieka*.Dodam,ze nosze szkla kontaktowe--5.5.
Z gory dziekuje za wskazowki co to moze oznaczac.

EWA 2011-06-15, 23:26

Prawdopodobnie opis EEG ma związek z opisanymi objawami. Lepiej byłoby wykonać MR głowy, jest badaniem dokładniejszym. Trudno jednak na postawie tych informacji podać przyczynę, mogą to być zaburzenia krążenia mózgowego, choroby neurologiczne, raczej nie padaczka, choć z całą pewnością nie można jej także wykluczyć.

neuron 2011-06-16, 19:06

Dziękuję za odpowiedz,mam skierowanie na MRI za dwa miesiace;)troche sie niecierpliwie ;na CT poszlam prywatnie,ale bylo to badanie bez kontrasu wiec prawidlowy wynik nie rozwial moich obaw,zrszeta lek.radiolog wykonujacy to badanie powiedzial,ze w przypadku takich objawow tylko MRI jest miarodajne.

EWA 2011-06-17, 14:51